skip to Main Content

درباره گرکان

دهستان گَرَکان در استان مرکزی و بین تفرش و آشتیان واقع شده و حدود ششصد و شصت نفر (سرشماری سال نود و پنج)جمعیت دارد. و از گذشته مهد بزرگانی همچون دکتر محمد قریب، استاد عبدالعظیم قریب و دکتر عبدالکریم قریب و دیگر بزرگان علم و هنر بوده است.

تماس با ما

Email:info@garekan.ir
تلفن تماس: 09370766610

موقعیت جغرافیایی

درباره گرکان

دهستان گرکان در بخش مرکزی شهرستان آشتیان در مختصات جغرافیایی:  °۴۹٫۹۷۰۰شرقی °۳۴٫۵۴۳۶شمالی واقع شده و حدود هشتصد نفر جمعیت دارد، زبان مردم گرکان فارسی و مذهبشان شیعه میباشد، این روستا دارای مشاهیر و بزرگانی است که نام و آثارشان در تاریخ جاوانه خواهد بود از جمله این بزرگان دکتر محمد قریب (پدر طب اطفال) – استاد عبدالعظیم قریب گرکانی(بنیانگذار ادبیات نوین فارسی) و کتر عبدالکریم قریب (پدر علم زمین‌شناسی ایران) و دیگر بزرگانی است که به  تفضیل در هر بخش متخص آنان به شرح آثارشان خواهیم پرداخت.

برغم کوچ اکثر مردم گرکان به شهرهای بزرگ این روستا بازهم پویایی و سر زندگی خود را داراست و شغل اغلب مردم آن کشاورزی و دامداری میباشد.

هدف ما از راه اندازی این سایت آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان با روستای گرکان میباشد شما هم درصورتی که علاقمند باشید میتوانید در این امر ما را یاری نمایید برای اینکار درخواست خود را از طریق فرم تماس با ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top